Uverejnené

Svadba v štýle boho

Ak rozmýšľate nad svadbou v štýle boho, alebo sa jednoducho radi kocháte nádhernými fotografiami svadieb v tomto duchu, poďme si o nich povedať niečo viac.  

Čo vlastne znamená výraz „boho štýl“?

Boho chic štýl v sebe spája rafinovanú eleganciu a uvoľnenú atmosféru nádhernej prírody zároveň. Moderné boho svadby dokonalo kombinujú neutrálne a zemité tóny. Krása svadobnej výzdoby boho spočíva v uvoľnenosti a flexibilnosti pravidiel. Bohémske svadby sú nekonvenčné a eklektické, obsahujú prírodné prvky i etnické vzory. Tieto sa môžu v rôznych krajinách sa môžu líšiť na základe kultúrnych odlišností a jedinečností.  Ideálne na usporiadanie takejto svadby sú rustikálne miesta s príjemnou atmosférou. Určite vás poteší, že realizácia je zvyčajne veľmi šetrná k rozpočtu a veľkú časť výzdoby dokážete zvládnuť aj sami.

Svadobná kytica pre boho nevestu by mala odzrkadľovať ročné obdobie, v ktorom sa svadba koná. Zakomponujte do nich pierka, výrazné druhy ozdobných tráv, pšenica, poľné kvety, levanduľa, zaujímavé listy, a pod. Môže pôsobiť divoko a chaoticky a presne taký je zámer. Čím divokejšie kvety vyzerajú, tým lepšie. 

Slovo „bohémka“ pochádza zo sveta kočovných rómov, ktorých šaty kombinovali všetko, čo mali poruke, takže v podstate existuje len jediný limit: vaša kreativita! Boho svadobné šaty majú väčšinou splývavé línie, ich štýl je uvoľnený a šik zároveň. Môžu byť v hippie štýle alebo ušité z romantickej čipky. 

Pre dokonalú kombináciu k nim zvoľte doplnky ako napríklad čelenky či šperky v prírodných odtieňoch. Odvážnejšie nevesty môžu siahnuť aj po klobúku. Výnimočné miesto tu nachádzajú práve handmade výrobky. 

Boho nevesty by mali zvoliť ležérne vlny, ktoré môžu jemne zopnúť, zapliesť do akoby nedbalého vrkoča, či nechať voľne padať na chrbát. Vyhnite sa účesom, ktoré vyzerajú príliš dokonalo alebo prehnane upraveno. Krása je v nedokonalostiach a v tomto štýle to platí dvojnásobne. 

Daj mi vedieť do komentára, ako sa ti páči svadba v tomto štýle? Máš už predstavu, ako by tvoja boho svadba mohla vyzerať? Rada sa dozviem vaše názory a inšpirácie! Teším sa na vaše reakcie!

Koncept: Svatební magazín Moliere

Miesto: Vinný sklep Tosca

Fotografka: Veronika Anýžová

Kameraman: Michal Vinc

Modelka: Tereza Šulc

Svadobné šaty: Svatební salon Veronica

Šperky: Zuzana Barčáková

MuaH: Kristýna Komendová

Oblek: Molier Store

Tlačoviny: Ioznameni

Prstene: Jwellerybyjunacz

Dekorácie: meyouus.cz

Kvetiny: Kytky z kary

Sladký bar: Nussdeo