Uverejnené

Frida

Kolekcia Frida

„Zamiluj si samú seba, potom život a potom koho len chceš.“ (Frida Khalo)

Vzbudzujú tie slová v mnohých z nás pocit niečoho hriešneho? Nemali by.

FRIDA je prvým z pripravovaných šperkových príbehov o ženách, ktoré sa odmietli podriadiť osudu, životu a dobe. Menej je viac… Skromnosť a nenápadnosť sú najkrajšie ženské cnosti. Decentná elegancia… To je iba pár príkladov toho, čo nás, ženy, formuje od detstva. Čo však so ženou s vnútornou silou tieto stereotypy porušiť a byť tou, ktorej obraz si vytvorí ona sama?

Ženy s nespútanou dušou, ktoré našli odvahu prežiť svoj život podľa vlastných pravidiel, noriem a estetických kritérií – tie sú inšpiráciou najnovšieho otvoreného seriálu kolekcií, kde sa nechávam viesť silou ženskej osobnosti, originálnej krásy a jedinečnej estetiky.

Kolekcia FRIDA je mojou poctou autentickej kráse nezviazanej pravidlami, módou, trendami a zaužívanými farebnými kódmi. Inšpirovaná tvorbou jednej z najväčších maliarok, jej silným životným príbehom a jedinečným chápaním krásy, sama som našla odvahu vytvoriť prvých 9  šperkov, ktoré sa neboja farebnosti a ktorých hranice určujú len možnosti techniky soutache.

Výraznosť, farby a tvary. Odvaha byť iná.

FRIDA. Metafora autentického chápania krásy a obrovskej vnútornej sily pre ženy s túžbou nebyť iba spoločenskou dekoráciou.

V túžbe po slobode vzhliadame k tým najslobodnejším, Frida je len začiatok…

Foto: Kristína Brezinová Rídekyová

Muah: Natália Bartová

Modelka: Marianna Lörinczová

Text: MRD